CZASY NAPRAWDĘ SIĘ ZMIENIŁY

Drodzy Czytelnicy naszej Gazetki!
Jest Państwa obecnie średnio 400-500 osób, a kilka razy w roku 800-900. Warto dla tak pięknej Grupy drukować naszą Gazetkę.

Technologie w zastraszającym tempie idą do przodu. Wymiany sprzętu i oprogramowania, to w roku 2026 nie fanaberia, szaleństwo, czy pragnienie nowoczesności, ale KONIECZNOŚĆ, by cokolwiek działało i by nasza Gazetka mogła ciągle istnieć.

Posłużmy się prostym przykładem e-maila – poczty elektronicznej, listów wysyłanych przez internet. W latach dziewięćdziesiątych, kiedy internet zaczął docierać po dachy domów zakładało się bezpłatne konta pocztowe i naprawdę do ostatnich miesięcy działały one przez wiele lat bardzo podobnie. Obecnie wyłącza się używane przez wiele lat protokoły do ich obsługi i nakazuje się przejść na nowe – często płatne albo będą płatne za krótki czas.

Redaktorzy naszej Gazetki pracują na różnych sprzętach i przez wiele lat dawało się je lekko modernizować i bardzo stare oprogramowanie nie działało na nich źle.

Obecnie zostaliśmy zmuszeni do zakupu nowego sprzętu i najnowszego oprogramowania, by można było składać i wysyłać do druku naszą Gazetkę. Co ciekawe – ceny oprogramowania, to obecnie kilka tysięcy rocznie (konieczne są coroczne licencje i subskrypcje), a po epidemii ceny sprzętu, a szczególnie pamięci operacyjnych komputerów, wzrosły o ponad tysiąc złotych.

Gdyby wszyscy nasi Czytelnicy wrzucali symboliczną złotówkę za naszą Gazetkę – nie musiałby powstawać ten artykuł
i spokojnie byśmy wszystko ogarniali.

Ale dzisiaj serdecznie prosimy o ofiary do naszej skarbonki na stoliku Gazetki, abyśmy mogli pokryć koszty koniecznej modernizacji naszego sprzętu i oprogramowania. To wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Dziękujemy wszystkim za każdą symboliczną złotówkę i tym, którzy składają w ostatnim czasie większe ofiary. Pozwala nam to patrzeć z nadzieją na przyszłość naszej Gazetki.


Redakcja

do góry